Informacje praktyczne

Podręczniki

Pierwszego września zestaw podręczników szkolnych będzie czekał na  Was w GJB.

Stroje Szkolne

Obowiązują Was stroje szkolne z logo GJB. Kupicie je w szkolnym sklepiku. Dla dziewcząt i chłopców takie same wzory T-shirtów, koszulek polo, koszul z długim rękawem oraz bluz. Koszulki do wyboru w kilku wariantach kolorystycznych.

Nauczyciele

W kadrze nauczycielskiej GJB jest 28 specjalistów. Prowadzą zajęcia dydaktyczne i dodatkowe. Jest to kadra międzynarodowa. W naszym gronie jest nauczyciel z Gwatemali (język hiszpański), nauczyciel z Sudanu ( informatyka, matematyka po angielsku), nauczyciel z Anglii (konwersacje kl. II i III) oraz Kuby (j. hiszpański).

Pracownie

Pracownie są wyposażone w laptopy, rzutniki, tablice multimedialne oraz w sprzęty specjalistyczne: odczynniki, mikroskopy, fantomy, mapy, globusy itp.

Parter: sala spotkań, sklepik, jadalnia, szatnia.

I piętro: sekretariat, pracownia plastyczna, aula, Galeria GJB.

II piętro: pracownia informatyczna, polonistyczna i czytelnia.

III piętro: pracownie matematyczna, biologiczno-geograficzna, historyczna, chemiczna.

IV piętro: pracownie lingwistyczne 1, 2, 3, 4.

Galeria GJB

Na pierwszym piętrze naszej szkoły mieści się otwarta galeria sztuki. Cyklicznie odbywają się w niej wystawy, wernisaże i spotkania z artystami. W GJB ze sztuką obcujemy „na każdym kroku”.

Psycholog

Z gimnazjum na stałe współpracuje psycholog, który prowadzi warsztaty, spotkania indywidualne z dziećmi i rodzicami.

Wycieczki

Organizujemy wycieczki do teatrów, kin, muzeów, galerii, a także warsztaty tematyczne. W ramach integracji wyjeżdżamy na wycieczki (byliśmy już m.in.  w  Pradze, Dreźnie, Rzymie, Wenecji, Florencji, Asyżu, Londynie, Berlinie, Wiedniu, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Sopocie, Płocku, Wierzbowie, Serpelicach, Bornym Sulinowie, Wilkasach oraz Szczyrku). Co roku na przełomie maja i czerwca organizujemy zieloną szkołę. W GJB zielona szkoła jest obowiązkowa.

e-Dziennik

Dzięki e-dziennikowi rodzice mogą na bieżąco śledzić wyniki dzieci i mają stały kontakt z nauczycielami.

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe odbywają się w budynku GJB oraz w zlokalizowanych w pobliżu szkoły obiektach: sali gimnastycznej, hali sportowej i na pływalni.

Zawody sportowe

Uczniowie biorą udział w zawodach sportowych i turniejach: biegów przełajowych, unihokeja, tenisa stołowego, pływackich, dwuboju nowoczesnego, badmintona. W swoim dorobku mamy już kilka tytułów mistrzowskich na Pradze Południe oraz miejsca w czołowej szóstce szkół warszawskich.

Konkursy przedmiotowe

Uczestniczymy też w konkursach przedmiotowych. W wielu z nich nasi uczniowie uzyskali tytuły laureatów i finalistów z różnych przedmiotów (język angielski, język rosyjski, wiedza o społeczeństwie, język polski, matematyka).

Projekty przedmiotowe

W GJB prowadzimy projekty przedmiotowe oraz interdyscyplinarne. Tradycyjnie w GJB projekty gimnazjalne realizowane są w klasach drugich.