WIGILIA 2015

Dodano: 16.12.15

WIGILIA 2015

Migoczące lampki, zapach choinki, prawdziwe światło z Betlejem, rodzinne kolędowanie, kiermasz charytatywny „Pięknie żyć”, a potem wspólne biesiadowanie – tak wygląda szkolna wigilia w GJB.

Ale by tak pięknie było, trzeba najpierw się natrudzić. Obierać, kroić, myć, smażyć, nadziewać, mieszać, lepić i gotować. Po całej szkole roznosiły się zapachy grzybów, kapusty, cebuli i aromatycznego maku. Pod czujnym okiem pani Joanny powstawały smakowitości tradycyjnej kuchni wigilijnej: czerwony barszcz, kapusta z grzybami, kluski z makiem, pierogi z kapustą, śledzie pod pierzynką i szuba.

Na szkolnej wigilii gościliśmy Rodziców i Rodzeństwo naszych Uczniów, a także Przyjaciela GJB księdza Aleksandra Sewastianowicza, który odczytał zebranym fragmenty Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa i złożył świąteczne życzenia. Pani Joanna Białobrzeska zachęcała wszystkich do wzięcia udziału w charytatywnej akcji „Pięknie żyć” prowadzonej w tym roku przez Didasko na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” z Otwocka, afrykańskich dzieci z Togo oraz ubogich mazurskich rodzin. A pan dyrektor Piotr Roszko podziękował Uczniom i Nauczycielom za przygotowanie kiermaszu i wigilijnego spotkania.

Potem dźwięki kolęd i piosenek świątecznych granych  i śpiewanych przez zespół muzyczny pod kierunkiem pana Adama Pietruszki rozsadzały szkolną aulę i niosły się daleko, daleko, gdyż wtórowali wszyscy zebrani, duzi i mali. A światło z Betlejem przyniesione do GJB przez harcerzy niosło nam nadzieję na przyszłość.