WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Dodano: 27.10.15

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W środę 21 października uczniowie GJB po raz kolejny uczestniczyli w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Już parę dni wcześniej dało się poczuć atmosferę zbliżających się wyborów: w całej szkole pojawiły się plakaty reklamujące poszczególnych kandydatów oraz …. babeczki wyborcze.

Do 3 organów Samorządu Uczniowskiego: Zarządu SU, Rady SU i Sądu Koleżeńskiego ubiegało się w sumie 25 kandydatów. Kandydaci podczas prezentacji swoich programów wyborczych obiecywali m.in. utworzenie świetlicy i studia nagraniowego, „zalegalizowanie” telefonów oraz zaszczepienia w GJB tradycji luźnego piątku 😉 kandydujący uczniowie chcąc podkreślić swoje bogate doświadczenie w pracy samorządowca eksponowali głównie swój wiek (tu królowali trzecioklasiści), choć i tu zdarzały się wyjątki. Staś z 1a podkreślał np., że przygotowywał się do funkcji sędziego oglądając Anne Marię Wesołowska 🙂

Po części wyborów,w której uczniowie prezentowali swoje programy nastąpiła kulminacyjna chwila głosowania. Uczniowie podchodzili do stołu komisji wyborczej i podpisywali listy. Następnie otrzymywali od nauczycieli 3 karty do głosowania, wskazywali na nich swoich faworytów i wrzucali je do urny wyborczej.

Po godzinnym oczekiwaniu komisja wyborcza w składzie: Pani Ula i Pani Beata podały wyniki. Skład Samorządu Uczniowskiego GJB – po zaprzysiężeniu przez Dyrektora Szkoły Pana Piotra – ukonstytuował się w następującym składzie:

Zarząd SU:

Przewodnicząca SU – Zosia D. z 3a

Wice-przewodniczący SU- Maciej  z 1b

Zarząd SU: Zosia M. 3a, Janek T. z 3b, Natalia z 3a

 

Rada SU:

Klasy 1: Aleksander 1b, Adam z 1b

Klasy 2: Aleks z 2b, Anita 2b, Krzysztof z 2b

Klasy 3: Stefan z 3a, Alicja z 3a, Kuba z 3b.

 

Sad Koleżeński:

Przewodniczący: Arsenij z 3a

Członkowie: Stanisław 1a i Piotr  z 2b

RJ