REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015 – DZIEŃ 2.

Dodano: 30.03.15

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015 – DZIEŃ 2.

 

Rekolekcje wielkopostne 2015

27 marca, piątek

Drugi dzień rekolekcji rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów, które potem wykorzystaliśmy w happeningu. Następnie obejrzeliśmy wywiad z bezdomnym alkoholikiem i dyskutowaliśmy o przyczynach bezdomności, o uzależnieniach, o wsparciu rodziny, o samotności i chęci wyjścia z nałogu. Do dyskusji włączył się ksiądz Aleksander Sewastianowicz,  Przyjaciel GJB. W tym dniu gościliśmy w GJB także księdza Dariusza Husaka, który opowiadał o działalności salezjanów i o podopiecznych  praskiego „Oratorium”.

W samo południe wspólnie z uczniami SP Didasko zorganizowaliśmy na grochowskich ulicach happening „Rekolekcje dla przechodniów”. Warszawiacy z zainteresowaniem patrzyli na grupy młodzieży idące z plakatami i zdjęciami, rozdające ulotki z cytatami dotyczącymi miłości i miłosierdzia. Rekolekcje zakończyły się mszą świętą celebrowaną przez księdza Olka.

Nasi Goście

ks. Dariusz Husak, salezjanin

Ksiądz Dariusz kieruje Salezjańskim Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzieży „Oratorium im. św. Jana Bosko” na warszawskiej Pradze. „Oratorium” to przystań dla młodych ludzi, biednych i opuszczonych, którzy mają niełatwe doświadczenia i poszukują swojej drogi w życiu. Tu mogą liczyć na gorący posiłek, duchowe wsparcie i modlitwę – zgodnie z zasadą św. Jana Bosko, by dorośli byli dla młodzieży znakiem miłości Boga.

ks. dr Aleksander Sewastianowicz

Ksiądz Oleg urodził się w polskiej rodzinie na Białorusi, a w miasteczku Mir niedaleko Nowogródka prowadzi polską parafię. Jako rekolekcjonista często odwiedza Polskę, tu skończył studia teologiczne i ma wielu przyjaciół. Zaprzyjaźnił się także z Didasko i został Przyjacielem GJB.

EB