ORATORIUM

Dodano: 23.02.15

ORATORIUM

Wspomnień czar

Ponad miesiąc temu w praskiej katedrze odbył się wyjątkowy koncert. Można było zobaczyć i usłyszeć dzieci i młodzież z DIDASKO. Przedszkolaki, uczniowie podstawówki i gimnazjaliści z GJB wspólnie wystąpili w oratorium na Boże Narodzenie. Słowa pieśni i piosenek napisała pani Maria Witewska, muzykę skomponował pan Adam Pietruszka – oboje są nauczycielami, pani Maria uczy języka niemieckiego w podstawówce, pan Adam prowadzi zajęcia muzyczne w GJB i w szkole podstawowej.

Było rockowo i ludowo, melancholijnie i wesoło. Katedra trzęsła się w posadach, rodzice robili zdjęcia występującym pociechom, zaproszeni goście z uwagą przyglądali się chórowi, solistom i zespołowi akompaniującemu. A pieśń chwaląca Pana niosła się echem po okolicy.

EB