Zawody pływackie

Dodano: 16.04.14

Zawody pływackie

10 kwietnia br. reprezentacje GJB dziewcząt i chłopców wystartowały w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Pływaniu. Zawody odbyły się na pływalni Szuwarek, znajdującej się przy ulicy Kwatery Głównej 13.

Jako pierwsi do zawodów przystąpili chłopcy w składzie: Arsenij, Stefan, Kuba R., Mikołaj, Bartek Ć. i Mateusz B. W większości startów indywidualnych chłopcy zajmowali medalowe pozycje, a w sztafecie 6x25m. stylem dowolnym zdobyli złote medale. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy III miejsce. Brawo!

Po dekoracji chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczęta w składzie: Maja, Zosia M., Tosia, Natalia R., Zosia W. oraz Kinga. Walka była wyrównana, dziewczyny podobnie jak chłopcy zajmowały medalowe pozycje w startach indywidualnych. W sztafecie 6x25m. stylem dowolnym, po bardzo zaciętej walce wywalczyły srebrne medale. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły II miejsce. Brawo!

Mimo niewielkiej liczby startujących drużyn (łącznie 7 szkół) zawody możemy uznać za bardzo udane. Oprócz satysfakcji ze zdobytych medali i pucharów, uzyskane wyniki są dowodem, że ciężka praca wykonywana na pływalni pod okiem pana Radka daje wymierne efekty. Zwłaszcza, że w niedalekiej przyszłości czeka nas start w zawodach dwuboju nowoczesnego.