Dzień Małej Ojczyzny

Dodano: 31.01.14

Dzień Małej Ojczyzny

Nasze koleżanki – Zuzia Guevara Braun, Natalka Rokosz i Ewa Szot –  będą reprezentowały GJB w konkursie wiedzy o Pradze Południe. Postanowiliśmy im pomóc w przygotowaniach i zorganizowaliśmy Dzień Małej Ojczyzny poświęcony Pradze Południe. Na początku Zosia Maciąg przypomniała nam trochę wiadomości z WOS-u na temat lokalnego patriotyzmu i małych społeczności lokalnych. Potem kolejno głos zabierali: Dagna Juszkiewicz – o Romanie Dmowskim, Irena Lis – o wolnych elekcjach na Kamionku, Weronika Olender – o Agnieszce Osieckiej, Ewa Szot – o Al. Zielenieckiej i bitwie pod Zieleńcami, Nikola Stupienko – o okolicach ul. Marsa, Natalka Rokosz – o komunikacji miejskiej na Pradze, Kuba Jakubowski – o Olszynce Grochowskiej, Ula Majcher i Bartek Ćwintal – o rondzie Wiatraczna, Karolina Stankiewicz  – o Parku Skaryszewskim i Natalka Górka – o fabryce Wedla. W przerwach słuchaliśmy archiwalnych nagrań piosenek Agnieszki Osieckiej.

Opr. EB