Wystawa Przemysława Klimka

Dodano: 10.05.11

Pan Przemek, jak często o nim mówimy, przygotował przegląd swojej twórczości z ostatnich czterech-pięciu lat. Prowadzi nas przez tematy, które go najbardziej interesują. Jak sam mówi: „począwszy od pejzażu, skończywszy na tematyce sakralnej, zwłaszcza ołtarzowej”. Korzysta z formatów różnej wielkości. – Na mniejszych obrazach pokazuję pejzaże, co wymusza podjęty temat. Po prostu wygodniej znaleźć się w plenerze z formatem, który łatwo przenieść – mówi Pan Przemek. Większe i bardzo duże obrazy powstają w pracowni. Ulubioną techniką naszego nauczyciela sztuki jest technika olejna.

W tym roku szkolnym Pan Przemek chciałby rozwijać w swoich uczniach w GJB twórcze, kreatywne podejście do sztuki.

 

Bio. Przemysława Klimka:

Urodził się 1 lutego 1987 roku w Szczecinie.

W latach 1996 – 2006 stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Pod opieką Funduszu brał udział w licznych plenerach na Kresach RP i nie tylko: Tykocin ‘97, Puńsk ‘98,Tomaszów Lubelski ‘99, Komańcza 2000, Biecz 2001, Ustroń 2002, Paczków 2003, Bolków 2004, Sulęcin 2005, Pyrzyce 2006, Kartuzy 2007, Reszel 2008, Węgorzewo 2009. Uczestnik międzynarodowych plenerów w Altzella w Niemczech, organizowanych przez Batuz Foundation. Tam też brał udział w wystawach zbiorowych młodzieży i dorosłych. W 1997 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

W 2005 roku rozpoczął studia na ASP w Warszawie. Po pierwszym roku studiów otrzymał nagrodę dla najlepszego studenta im. Marka Marii Pieńkowskiego oraz wyróżnienie rektorskie z malarstwa. W 2010 roku otrzymał nagrodę im. Barbary Ostaszewskiej za malarstwo pejzażowe oraz wyróżnienie rektorskie. Dyplom obronił w pracowni prof. Mariana Czapli w 2011 roku, otrzymując wyróżnienie oraz nagrodę im. prof. Józefa Szajny. Od 2011 roku pełni obowiązki asystenta w pracowni prof. Andrzeja Rysińskiego na ASP w Warszawie.

Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą: Galeria nad Wisłą w Toruniu 2006, Galeria ABAKUS w Warszawie, Pałac Kazimierzowski w Warszawie, Centrum Zielna w Warszawie 2010, NBP w Warszawie 2010 oraz poplenerowych w wielu miasteczkach na Kresach RP.

Miał kilka wystaw indywidualnych: CDiDN w Szczecinie, Książnica Pomorska w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Dwór Artusa w Toruniu, Löcknitz w Niemczech.