KONCERT NOWOROCZNY „NADZIEJA RODZI SIĘ SKRZYDLATA”

Dodano: 06.02.20

KONCERT NOWOROCZNY „NADZIEJA RODZI SIĘ SKRZYDLATA”

28 stycznia 2020 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Stu pięćdziesięciu didaskowych chórzystów, osiem solistek, absolwenci Didasko oraz studenci Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina – pod kierunkiem Maestra Adama, nauczyciela muzyki, wykonali pieśni, których teksty napisała Pani Maria, emerytowana nauczycielka niemieckiego, a muzykę na orkiestrę symfoniczną skomponował Pan Adam.

O 19:00 do kościoła przy ul. Nobla tłumnie napłynęły didaskowe rodziny, by posłuchać muzyki unoszącej się wprost do nieba. Było głośno, rockowo, ale też melancholijnie i lirycznie. Piękne słowa unosiły się, wirowały nad głowami, łączyły się z nutami w podniosłych esach-floresach i płynęły, płynęły, płynęły ku sklepieniu…

tekst EB, foto PR