MISTRZOSTWA DZIELNICY PRAGA PŁD. W TENISIE STOŁOWYM

Dodano: 09.12.19

9. grudnia to termin tegorocznych Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w Tenisie Stołowym. Jeszcze nie umilkły echa i emocje po brązowym medalu naszych unihokeistów, a już trzeba było skupić się na przebijaniu poliuretanowej piłeczki. W tym roku awans do reprezentacji szkoły wywalczyli:

dziewczynki kat. młodzież w składzie:   Maja z kl.  8A i Martyna z kl. 7B,

chłopcy kat. młodzież w składzie: Ludwik i Igor z kl. 7A, Szymon z kl. 8A,

dziewczynki kat. dzieci w składzie: Zosia z kl. 6A i Maja z kl. 6B,

chłopcy kat. dzieci w składzie:  Patryk z kl. 6A i Kamil z kl. 6B.

Jako pierwsze zaczęły starsze dziewczyny, rozegrały tylko 2 spotkania, z seta na set grały coraz lepiej i coraz pewniej, oba mecze wygrały, choć w drugim do rozstrzygnięcia potrzebna była gra podwójna, i zdobyły złoto!

Kolejna kategoria to starsi chłopcy. W grupie trafiliśmy na chłopaków ze SP 143 i SP 120. Oba mecze wygrane bez specjalnego wysiłku. W półfinale łatwo pokonaliśmy (4:0) chłopaków ze SP 279 i dopiero finał przyniósł oczekiwane emocje. Igor i Ludwik zgodnie wygrali i przegrali po jednym meczu singlowym i mecz musiał rozstrzygnąć się w deblu. Na początku nie wyglądało to dobrze, pierwszego seta na własne życzenie przegraliśmy bez walki. Po krótkiej reprymendzie i przypomnieniu założeń taktycznych w drugim i trzecim secie szybko obejmowaliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go do końca. Drugie złoto!

Następne mecze rozegrały młodsze dziewczyny. Zgłosiło się pięć szkół, dziewczyny zagrały systemem każdy z każdym i bez potrzeby rozstrzygnięć w grach podwójnych pokonały wszystkie przeciwniczki. Pewnie, śmiało, mimo braków obuwniczych ;)) Trzecie złoto!

Dzisiejsze zmagania zamykali młodsi chłopcy. Patryk i Kamil przystępowali do pierwszego meczu stremowani, ale nie dali się ponieść nerwom. Choć w pierwszym meczu trafili na bardzo nierówną parę: zawodnika bardzo dobrego, z którym zgodnie przegrali swoje single oraz jego znacznie słabszego partnera, którego łatwo ograli. Rozstrzygnięcie w deblu na naszą korzyść. W półfinale wygrana 3:1 z chłopakami ze SP nr 120, a finał okazał się łatwiejszy od gier eliminacyjnych  i pokonaliśmy 4:0 chłopaków ze SP nr 255. Czwarte złoto!

I po raz kolejny piszemy historię Didasko od nowa, bo taka „pingpongowa kareta” jeszcze się w historii szkoły nie zdarzyła. Gratulacje! Brawo!

PR