LIII WOM- unihokej chłopców

Dodano: 09.12.19

LIII WOM- unihokej chłopców

Po zwycięstwie w rozgrywkach dzielnicowych nasi chłopcy w składzie: Szymon, Bartek i Michał C. z kl. 8A, Kuba, Franek J., Ludwik, Igor i Janek z kl. 7A oraz   Janek z kl. 7B rozpoczęli 9. grudnia zawody na szczeblu warszawskim. Przez pierwszą rundę przeszliśmy gładko, pokonaliśmy 3:0 chłopaków z Wilanowa i 4:2 reprezentację Włoch. W środę starliśmy się z przeciwnikami ze Śródmieścia (wygrana 5:1) oraz z Ochoty (remis 1:1) i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinałów. W grupie półfinałowej spotkaliśmy z reprezentacjami Bemowa, Ursynowa i Pragi północ. Zaczęliśmy od 2:0 z Bemowem, w drugim meczu musieliśmy uznać wyższość chłopaków z Pragi północ, a strategiczny remis 1:1 z Ursynowem dał nam historyczny awans do najlepszej czwórki. W naszym meczu półfinałowym poczuliśmy bolesne uderzenie późniejszych mistrzów: Ochota gładko pokonała nas 6:0. W meczu o brąz tez nie było łatwo, już po pięciu minutach przegrywaliśmy 0:1, ale dalej było tylko lepiej. Chłopaki zaczęli frontalnie atakować przeciwników, a podrażnieni wizją przegranej gola zdobyliśmy grając w osłabieniu i mecz zaczął się od początku. W ostatniej tercji Michał dobrze ustawił się w polu karnym i strzałem z powietrza ustalił wynik na 2:1! Historyczny medal dla Didasko!

Gratulacje dla całego zespołu, szczególne podziękowania dla ósmoklasistów, dla których ten turniej był zwieńczeniem kilkuletniego szkolnego grania.

PR