WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO LUBLINA

Dodano: 23.09.19

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO LUBLINA

Tegoroczna wycieczka klas szóstych do Lublina już od początku owiana była aurą zachwytu wynikającego z faktu podróżowania pociągiem. Lublin powitał nas chłodną i wietrzną pogodą, która nie przeszkodziła nam zwiedzić lubelską Starówkę oraz wspiąć się na Wieżę Trynitarską.
Pyszny wieczorny posiłek spożyty w naszym świetnym hotelu zakończył pierwszy dzień. Czwartek przywitał nas słoneczną pogodą, która wzmocniła nasze niezapomniane wrażenia z odwiedzin Ogrodu Botanicznego i Skansenu. Następnie przemiły Pan z Muzeum Aptekarstwa wprowadził nas w arkana sztuki farmaceutycznej. Po czym w Żywym Muzeum Cebularza każdy z nas przygotował ten lubelski przysmak. Wieczór wypełniły nam niezmiernie ciekawe pokazy fizyczne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie. W piątkowe przedpołudnie przeszliśmy podziemną trasą, dzięki czemu w fascynujący sposób poznaliśmy historyczne ciekawostki na temat Lublina.
Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem nauczycieli, a zwłaszcza Pana Pawła, który wspaniale zaplanował nasz wyjazd niemalże co do minuty i sprawił, że mogliśmy poznać piękny Lublin.

MZ