WYJAZD DO BERLINA dzień 1.

Dodano: 17.09.19

WYJAZD DO BERLINA dzień 1.

We wtorek 17 września, o 6:55 klasy siódme i ósme wyruszyły na wycieczkę do Berlina. Po ośmiu godzinach dotarliśmy do deszczowej i chłodnej stolicy Niemiec.  Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Techniki. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły zasoby lokomotywowni. Na wielkiej przestrzeni zgromadzono parowozy i lokomotywy zbudowane na przestrzeni ostatnich 150 lat. Całość dopełniały liczne modele, miniatury oraz elementy kolejowego wyposażenia. Kolejne piętra budynku przedstawiały historię i rozwój przemysłu farmaceutycznego, filmowego, fotograficznego. W drugim skrzydle budynku zgromadzono ogromną liczbę eksponatów związanych z historycznym lotnictwem i żeglarstwem.  Liczba sterowców, szybowców, awionetek, samolotów myśliwskich oraz modeli najróżniejszych jednostek pływających przyprawiała o zawrót głowy.  Dnia by brakło, aby obejrzeć wszystkie zgromadzone eksponaty, a przed nami był jeszcze budynek przedstawiający historię motoryzacji.

Po zakończeniu zwiedzania i małych zakupach udaliśmy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu i kolacji spędziliśmy trochę czasu razem.

A jutro intensywnego zwiedzania ciąg dalszy, pobudka o 6:15.

PR