SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

Dodano: 28.02.19

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

We wtorek 19 lutego w murach GJB pojawili się dawno nie widziani, a oczekiwani goście- absolwenci naszego gimnazjum: Ula, Kinga, Natalia, Michał i Aleksander.  Obecni didaskowicze mogli się spotkać i porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami na tematy związane z wyborem szkoły średniej i studiów. Dowiedzieli się czym kierowali się nasi absolwenci dokonując swoich pierwszych samodzielnych, poważnych edukacyjnych wyborów, czy szkoły, które sobie wygrali spełniały ich oczekiwania i czym różnią się od  Didasko. Szczególnie dużo pytań o tryb nauki, wybór przedmiotów i realizację programu, otrzymali Aleksander i Natalka, uczniowie klas IB. Didaskowicze byli także ciekawi, czy ich szkoły pozwalają na realizację pasji i wychodzą naprzeciw zainteresowaniom ucznia. Dwugodzinne spotkanie społeczności Didasko z naszymi absolwentami minęło bardzo szybko; była to nie tylko – szczególnie dla kadry nauczycielskiej – wspaniała podróż sentymentalna, ale i doskonała lekcja z zakresu doradztwa zawodowego.

RJ