MŁODZI POLSCY EKONOMIŚCI 2019

Dodano: 26.02.19

MŁODZI POLSCY EKONOMIŚCI 2019

15 lutego odbyła się największa konferencja młodzieżowa poświęcona tematyce stricte ekonomicznej w Polsce. ‘Młodzi Polscy Ekonomiści 2019’ to wydarzenie zorganizowane przez czwórkę uczniów GJB: Adę Racławską, Maćka Litewskiego, Maćka Saję i Iwa Wrzesińskiego.

Poza młodzieżą nie tylko z naszej szkoły, ale także innych warszawskich placówek, a nawet z całej Polski, w wydarzeniu wzięli udział też wybitni przedstawiciele biznesu. Podczas wydarzenia mówili:

  • Marcin Wojtysiak-Kotlarski – Profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej. Opowiedział on o tym kim jest prawdziwy człowiek przedsiębiorczy. Zdaniem uczestników był to drugi najlepszy prelegent tego dnia,
  • Maria Głowacka -Admissions Tutor w Akademiaa High School. Pani Maria przybliżyła uczestnikom kwestię rekrutacji do szkół, zarówno liceów jak i wyższych, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
  • Weronika Matyka – Przewodnicząca IV kadencji Młodzieżowej Rady Warszawy. Od Weroniki uczestnicy dowiedzieli się z czym wiąże się aktywność społeczna. Pokazała też ona, że nie potrzeba lat doświadczeń, by robić wielkie rzeczy.
  • Jacek Łęgiewicz i Tadeusz Chełkowski – Public Affairs Director Samsung i Chief Economist Patronite. Czwarta prelekcja miała formę panelu dyskusyjnego, podczas którego jeden z organizatorów zadawał specjalistom pytania na temat ekonomii społeczności cyfrowych. Padły też liczne pytania od zaciekawionych uczestników.
  • Mariusz Staniszewski – Prezes Zarządu Noble Funds. Wystąpienie Pana Mariusza okazało się strzałem w dziesiątkę – prawie co drugi uczestnik stwierdził, że to właśnie ono było najlepsze podczas konferencji. Mariusz Staniszewski w bardzo przystępny sposób przekazał beneficjentom wiedzę na temat inwestowania na giełdzie.
  • Ekipa MPE – na koniec zabraliśmy głos my – organizatorzy. Opowiedzieliśmy trochę o tym, z czym wiąże się tworzenie takich inicjatyw i pokazaliśmy jak wyglądało to u nas. Po swojej prelekcji podziękowaliśmy wszystkim za przybycie i zamknęliśmy konferencję.

Młodzi Polscy Ekonomiści to wspaniała inicjatywa – tworzona przez młodych dla młodych. Wszystko po to, by pokazać młodym ludziom, że ekonomia nie musi być trudna. Co roku umożliwiamy setkom młodzieży znalezienie swojej ścieżki kariery i nauczenie się przydatnych rzeczy. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 190 osób.

MPE to nie tylko konferencje. Jest to też strona na Facebooku, na której pojawiają się regularne posty o tematyce ekonomiczno-politycznej. Wszystko tworzone jest w prostym języku, by jak najwięcej młodych osób zrozumiało przekaz.   https://www.facebook.com/mlodaekonomia/

ML 3A