MISTRZOSTWA WARSZAWY W TENISIE STOŁOWYM

Dodano: 04.01.19

MISTRZOSTWA WARSZAWY W TENISIE STOŁOWYM

Po zwycięstwie w turnieju dzielnicowym tenisa stołowego nasze dziewczyny, Kasia z kl. 8B i  Gośka z kl. 3A oraz chłopcy, Janek i Maciek z kl. 3A, przystąpili do rywalizacji na szczeblu warszawskim.

Jako pierwsze do turnieju w SP nr 365 na Białołęce przystąpiły dziewczyny. W grupie eliminacyjnej trafiliśmy na przedstawicielki Bielan (Liceum nr 39) oraz Mokotowa Gimnazjum nr 5). W meczu z Bielanami, po wygranej i przegranej grze pojedynczej ulegliśmy 1:3 w deblu. Mecz z Mokotowem udało się wygrać 3:0, po dwóch wygranych w singlach i wygranej w deblu.

W drugiej rundzie eliminacyjnej trafiliśmy na dziewczyny z  Woli (Gimnazjum nr 45) oraz Włoch (Liceum nr 159). W meczu z Wolą po grach pojedynczych był remis i wszystko rozstrzygnęło się w grze podwójnej. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale w tym najdłuższym pięciosetowym meczu to my okazaliśmy się zwycięzcami.W meczu z Włochami po dwóch zwycięstwach w singlach i gwarantowanemu awansowi do fazy półfinałowej pozwoliliśmy sobie na porażkę w deblu. kolejne gry jutro.

Mecze środowe to spotkania z najlepszą warszawską dwunastką. W grupie zmierzyliśmy się z reprezentantkami Wilanowa (SP nr 261), Białołęki (SP nr 31) oraz Ursynowa (SP nr 303). Na tym etapie rozgrywek mecz między dzielnicami grało się do trzech wygranych spotkań. Z Wilanowem po zwycięstwie Kasi udało nam się rozegrać pięć spotkań, niestety cały mecz przegraliśmy 1:4. Z Białołęką i Ursynowem musieliśmy uznać przewagę rywalek i przegraliśmy 0:3 i 0:3.

W czwartek rozpoczął się turniej chłopców. Losowanie było dla nas prawie najgorsze z możliwych. W grupie trafiliśmy na reprezentantów Śródmieścia (LO nr 157) oraz Ursynowa (SP nr 340). Tylko w pierwszym meczu z Ursynowem Maćkowi udało się po bardzo wyrównanej grze wygrać swojego singla 3:2, pozostałe mecze to szybkie 0:3. Na pocieszenie pozostaje fakt, że zespół ze Śródmieścia to późniejsi brązowi, a zespół z Ursynowa srebrni medaliści tegorocznego WOM-u.

PR