ZIELONA SZKOŁA DNI 1. i 2.

Dodano: 21.05.18

ZIELONA SZKOŁA DNI 1. i 2.

20 maja br. rozpoczęła się kolejna zielona szkoła. Tym razem nasz cel to Nowa Ruda k/Kłodzka. Po porannej kontroli autokarów sprawnie spakowaliśmy się i po 9-tej wyruszyliśmy w drogę. Przed nami było do pokonania prawie 450 kilometrów, ale całą podróż młodzież wykorzystała na integrację. Do Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie dotarliśmy po 16-tej. Po szybkim zakwaterowaniu i krótkiej odprawie rozpoczęliśmy zajęcia programowe, przed kolacją liczna grupa uczniów wzięła udział w mszy świętej, pozostali spędzili czas na powietrzu grając w softball, piłkę nożną oraz gry rekreacyjne. Po kolacji chętni byli na pływalni, odbyła się także próba muzyczna, znalazł się też czas na między klasowe spotkania.

Poniedziałek przywitał nas słoneczną i wietrzną pogodą, klasy gimnazjalne pojechały na wycieczkę do niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy. Mieli tam okazję poznać dramatyczne wydarzenia sprzed lat, zobaczyć wstrząsające dowody zbrodniczej działalności hitlerowskiej machiny wojennej i zapoznać się historie więźniów obozu Gross- Rosen.  W tym samym czasie siódmoklasiści wyżywali się sportowo, zagraliśmy pasjonujące mecze w piłkę nożną oraz softball, przed obiadem był jeszcze czas na basenowe harce oraz zakupy.

Po przerwie obiadowej siódmoklasiści udali się na wycieczkę do kopalni w Nowej Rudzie, którą zwiedzili oraz wzięli udział w warsztatach. Było aktywnie, ciekawie i każdy miał okazję „pobawić się w górnika- odkrywcę. Gimnazjaliści poświęcili popołudnie na zajęcia sportowe oraz próby tekstowe i muzyczne do musicalu. Liczna grupa zmyła z siebie kurz całodziennej aktywności na pływalni.

Po kolacji czas na integrację i trochę czasu dla siebie.

PR