ZAWODY PŁYWACKIE

Dodano: 23.03.18

ZAWODY PŁYWACKIE

15 marca br na pływalni Szuwarek odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe w Pływaniu. Do reprezentacji dziewcząt zostały powołane: Iga i Julita z kl. 3A, Ada i Karolina z kl. 2B, Maja B. z kl. 7B oraz Marysia z kl. 7A. Do reprezentacji chłopców zostali powołani: Stasiek z kl. 3A, Wojtek z kl. 3B, Janek i Bruno z kl. 2A, Kuba z kl. 2B oraz Piotrek z kl. 7B.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczyny, do zawodów zgłosiło się pięć damskich reprezentacji. Rywalizację otworzyły sztafety, potem odbyły się konkurencje indywidualne, w kolejności: styl grzbietowy, styl klasyczny i styl dowolny. Walka była bardzo wyrównana, na mecie o miejscach w pierwszej trójce niejednokrotnie decydowała długość dłoni, a nasze dziewczyny zawsze „meldowały się” w tej trójce. Padło kilka rekordów życiowych, a efektem tego dobrego startu był medal brązowy dla naszych dziewczyn. Brawo! Złoto wygrały dziewczyny ze SP nr 215, pokonując o 0,37 sek reprezentację SG nr 27.

Po zawodach dziewczyn do rywalizacji przystąpili chłopcy. Do startu zgłosiło się siedem szkół. Kolejność startów identyczna jak u dziewczyn, nasi panowie rozpoczęli od trzeciego czasu w sztafecie. W konkurencjach indywidualnych chłopaki także nie odpuszczali, a co najważniejsze każdy w swoim starcie poprawił rekord życiowy. Wszystko to dało nam trzecie miejsce. Pozostaje jednak niedosyt, bo w klasyfikacji zespołowej (suma czasu sztafety oraz wszystkich czasów indywidualnych- łącznie 18 basenów) do srebra zabrakło 1,06 sekundy, czyli niecałe 0,06 sek na każde przepłynięte 25 metrów. Tylko tyle i aż tyle. Brawo!

Gratulacje także dla naszego niezastąpionego trenera- pana Radka. Bez jego zaangażowania i Waszej pracy moi uczniowie tego wyniku by nie było.

PR