MSZA

Dodano: 22.12.17

MSZA

Od wielu już lat w pierwszą niedzielę po Święcie Niepodległości u Świętego Marcina na Starym Mieście ksiądz Andrzej Gałka odprawia Mszę Świętą w intencji Żołnierzy organizacji ZWZ AK Wachlarz. W Didasko mamy zaszczyt opiekować się sztandarem Wachlarza, więc oczywiście nie mogło nas zabraknąć na tej uroczystości. Cieszymy się, że zdrowie pozwoliło Weteranom Wachlarza przybyć do kościoła i spotkaliśmy się z Panią Ewą Zielińską, Panem Michałem Grocholskim i Panem Andrzejem Szostakiem. Didasko reprezentował oficjalnie poczet sztandarowy w składzie: Marianna z 3a, Agnieszka z 3b oraz Stanisław z 3a. Pani Ewa ze wzruszeniem odczytała modlitwę za Żołnierzy Wachlarza, której w skupieniu wysłuchali przyjaciele i krewni oraz didaskowicze z rodzinami i nauczyciele. Pamięć o minionych wydarzeniach oraz radość z nauki i pracy w wolnej ojczyźnie to podstawa współczesnego wychowania obywatelskiego – podkreślała Pani Ewa w rozmowach z uczniami i nauczycielami.

EB